Splněný sen každého modeláře: postavte si vlastní legendární Tatru

Modelářství je vášeň. Pro všechny, kdo ji sdílejí, ale i pro fanoušky kopřivnické Tatrovky přináší tradiční společnost KADEN speciální novinku. Sběratelský model Tatra 815 4×4 SÚS (správa a údržba silnic) si můžete vlastnoručně sestavit ze 120 precizních dílů.

Model odpovídá měřítku 1:43 a jeho finální rozměry jsou 170 mm x 70 mm x 80 mm. Nebarvené plastové a kovové díly zahrnují například celý podvozek, kabinu a k tomu sklápěcí resinovou korbu. Součástí balení je podrobný návod, včetně nálepek, kterými miniaturu v konečné fázi polepíte. Jedinými dalšími pomůckami, které potřebujete, je vhodné lepidlo a barvy, které můžete sami zvolit.

Tatra, coby silák mezi náklaďáky, pracuje v mnoha rolích. Převáží náklady v náročných podmínkách, závodí na rallye Dakar, vojákům slouží jako podvozek pro houfnice a radary a hasičům umožnuje rychlý průjezd i poněkud komplikovaným terénem, s nímž by si běžný kamion jen tak neporadil. Méně viditelnou, avšak nenahraditelnou roli zastává právě u správy a údržby silnic. Tatra je schopná efektivně fungovat například i ve sněhu a na namrzlém povrchu.

Zlaté české řemeslo

Tradice společnosti KADEN sahá až do roku 1950. Všechny modely a jejich jednotlivé komponenty jsou ručně vyráběny v České republice a společnost klade dlouhodobý důraz na kvalitu všech svých produktů. Výsledkem jsou jedinečné modely s příběhem, které jsou ozdobou mnoha sbírek.

Modelářství je velmi kreativní činnost, při které se soustředíte na jemnou motoriku a pečlivé provedení. Máte-li doma někoho, kdo má v něm a v technice zálibu, udělejte mu radost speciálním dárkem.

Stavebnici TATRA „pro velké kluky“ a mnoho dalšího ze světa modelů najdete na www.kaden.cz.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články