Cupra připravuje nové velké SUV. Plug-in hybrid zvládne až 100 km!

Stále mladá Cupra rozšíří nabídku autorských modelů. Do dvou let přibude v jejím portfoliu větší SUV se zcela novou generací plug-in hybridního pohonu. Jeho baterie by měla zvládnout dvojnásobnou porci kilometrů v porovnání se současnými plug-in hybridy koncernu VW.

Pod prostěradlem se ukrývá nové SUV značky Cupra, které dorazí k zákazníkům v roce 2024. Má jít o nástupce současné Cupry Ateca.
Cupre se daří. Odčleněná značka Seatu i přes těžké časy dokázala loni ztrojnásobit prodej, když dodala zákazníkům téměř 80 000 aut. To zejména díky novému crossoveru Formentor a elektrické Cupre Born. To ovšem zdaleka není konec její ofenzivy. Připravuje totiž nové, větší SUV o délce nad 4,5 metru, které by mělo zastoupit Atecu. Pravděpodobně půjde o další autorský model, který podobně jako Formentor nebude mít pendanta v nabídce Seatu.

Cupra tvrdí, že novinka bude mít perfektní proporce a její design zhmotní sportovní esenci značky. Na výběr bude buď mild-hybridní verze nebo zcela nová plug-in hybridní, která však nebude mít nic společného se současnou plug-in hybridní technologií koncernu VW. S největší pravděpodobností půjde o druhou generaci nabíjecího pohonu, neboť toto SUV má zvládnout v čistě elektrickém režimu až 100 km, což je dvojnásobek nynějších plug-in hybridů.

Test: Cupra Formentor 2,0 TSI 4Drive – když není potřeba 300 koní
Výroba Cupry však nebude probíhat v domácím, španělském, závodě v Martorelli, ale v Maďarsku, kde bude sjíždět z linek továrny Audi Hungaria v Györu spolu s modelem Audi Q3 Sportback. Stane se tak ovšem až v roce 2024. Takže na novinku si ještě počkáme. Informace o připravovaném SUV přinesla Cupra v rámci konference Seatu, kde automobilka oznámila také to, že ve Valencii vybuduje do roku 2026 jeden ze šesti nových závodů koncernu VW na výrobu baterií. Má mít roční kapacitu 40 GWh a zaměstná 3 000 lidí.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články