Důležitost vitaminu K2 a s čím jej kombinovat

Do skupiny vitaminů K řadíme vitaminy K1, K2 a K3. Spojuje je rozpustnost v tucích, jejich role v organizmu jsou však rozdílné. Vitamin K1 se podílí na správné srážlivosti krve, jeho dostatečné množství přispívá v omezení vzniku modřin a omezuje nadměrné krvácení při menstruaci. Vznik vitaminu K3 je syntetického původu a jeho podávání je v České republice zakázáno. Zastavíme se však u vitaminu K2, který má schopnost vést vápník po těle a dovést ho přesně tam, kde je potřebný.

Funkce vitaminu K2

Vitamin K2 je velmi nápomocný pro udržení normálního stavu kostí, zubů a celkově pohybového aparátu. Podílí se na normální srážlivosti krve, a právě tuto schopnost podporuje vitamin D3, který je vhodný užívat společně s vitaminem K2. Fungují ve vzájemné synergii a jeden podporuje účinky druhého.

K čemu přispívá vitamin K2 v kombinaci s vitaminem D3? Úkolem vitaminu K2 je díky jeho schopnosti transportovat vápník dopravit jej tam, kde je potřebný a zároveň nedopustit jeho usazování tam, kde to žádoucí není. To znamená například v cévách, díky čemuž předchází vzniku chorob kardiovaskulárního systému a kornatění cév. Jakmile je za pomoci vitaminu K2 vápník dopraven tam, kde bude potřebný, přichází úkol vitaminu D3. Ten se podílí na správné absorpci vápníku a jeho následnému využití.

Odkud vitamin K2 brát

Vitamin K2 je v malém množství produkovaný střevnímu bakteriemi, doplňovat jej můžeme fermentovanými potravinami, tvrdými sýry, tvarohem, játry, vejci či kysaným zelím. Nejčistší formu vitaminu K2 nalezneme v doplňku stravy Vitamin K2 MK-7. Vitamin K2 v této formě je výborně biologicky dostupný, to znamená, že je dobře vstřebatelný a tělo si s ním umí dobře poradit. Na tom přispívá také dlouhý poločas rozpadu. K2 MK7 od Woldohealth je dodáván v lahvičkách z jantarového skla, která přispívá na udržení kvality výrobku.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články