Nejlepší ruský tým je na franforce: UCI nás zařízla!

Naděje na záchranu definitivně zhasla. Cyklistická stáj Gazprom-RusVelo je od včera minulostí.

Cyklisté Gazprom-RusVelo na archivním snímku.
Nejlepší ruský tým, člen seriálu Pro, doplatil na politiku režimu Vladimira Putina. Pyká za vojenskou agresi Ruska na Ukrajině.

Šéfové z Mezinárodní cyklistické unie (UCI) byli neúprosní. Podobně jako další sportovní organizace, i oni suspendovali ruské a běloruské týmy a odebrali jim licence.

Sagan šokuje, nejede do Flandry. Má vážný důvod, pošlou ho na testy
Rozhodnutí UCI bylo pro ruskou stáj, kterou financuje energetický gigant Gazprom, likvidační. Odstoupilo od ní několik menší sponzoři a šéf týmu Renat Chamidulin nenašel náhradu.

Viní z toho i UCI, protože ta mu nedovolila soutěžit pod neutrálním statutem. Chamidulin oznámil, že výpověď obdrželo všech 52 členů týmu včetně 30 cyklistů.

Mezi prvními, kdo si našli nové působiště, je Michael Kukrle. Český šampion se dohodl s nejlepší domácí stájí Elkov Kasper, v jejímž dresu triumfoval loni na společném mistrovství ČR a SR.

Chamidulin se zlobí na UCI, především na prezidenta Davida Lappartienta. Viní ho, že neudělal nic pro záchranu týmu.

„Je to tragédie. Měli jsme výborně fungující tým, se skvělým zázemím. Měli jsme také výsledky, Mathias Vacek vyhrál etapu na Kolem SAE. Nedovolili nám soutěžit pod neutrálními barvami, a proto jsme nemohli najít sponzora,“ tvrdí Chamidulin.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články