Hokejová gala bez výběru Evropy

V nepravidelných intervalech se na něm schází hokejová elita. Hvězda stojí vedle hvězdy. Triumf je věcí obrovské prestiže.

Slovenští hokejisté.
Hokejový Světový pohár se dosud konal třikrát – v letech 1996, 2004 a 2016. Další kapitolu by měl napsat o dva roky.

Na prvních dvou ročnících se samostatně zúčastnilo i Slovensko. Naposledy však už byli hráči zpod Tater součástí Týmu Evropy, který nakonec překvapivě dokráčel do finále. V něm ve dvojzápasu podlehl favorizované Kanadě.

Turnaj, jehož organizátorem je NHL, bude mít sice stejný formát jako v předchozích letech (dvě skupiny po čtyři týmy), ale přece se dočká významné změny.

Znovu se vrátí k tomu, že o trofej zabojují jen reprezentační výběry. To znamená, že výběr Evropy ani mladíků ze Severní Ameriky se na něm nepředstaví.

Jak by tedy v současné situaci vypadalo složení Světového poháru?

Pokud bychom se řídili žebříčkem Mezinárodní hokejové federace (IIHF), za mořem by se představili: Kanada, Finsko, Rusko, Spojené státy americké, Německo, Česko, Švédsko a Švýcarsko.

Je však vysoce pravděpodobné, že účastníky nakonec určí kvalifikace. Jisté místenky by měly mít dva zámořské celky, o zbývajících šest měst by se měly poprat evropské země.

„O podobě kvalifikačního turnaje se bude jednat. Tento týden se v Paříži setkají zástupci NHL, NHLPA, IIHF a jednotlivých svazů, aby doladili detaily,“ tvrdí Darren Dreger z kanadské televize TSN.


Rusům vzali šampionát, který chtěli vyhrát. IIHF má náhradu
V této chvíli je tak jasné, že Slováci nemají místo na Světovém poháru jisté. Otázná je i pozice Ruska.

Zatímco sportovní organizace napříč celým spektrem ho po napadení Ukrajiny vyloučily ze světového dění, za mořem o jeho pozici v případě Světového poháru mlčí.

„O něm se bude teprve rozhodovat,“ říká Dreger.

Světový pohár měl dosud jen dva vítěze. První ročník vyhráli Američané, další dva Kanaďané.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články