Šance Italů na MS stále žije. Íránu totiž může hrozit trest

Italská média přišla s teorií, za jakých okolností by se země čtyřnásobných šampionů mohla dostat do Kataru.

Trenér Itálie Roberto Mancini.
Chytají se i posledního stébílka možností, jak by se Itálie mohla v listopadu zúčastnit mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

I tak lze popsat aktivity italských médií Sport Mediaset, Sky Sport Italia a Sportitalia. Jak známo, Italové vypadli ze hry o MS v barážovém utkání se Severním Makedonskem po prohře 0:1.

Důvodem účasti Itálie by mohly být úterní události v Íránu. Tam totiž organizátoři v kvalifikačním utkání proti Libanonu zakázali vstup 2000 ženám.

Jako v chlévě. Italové nezvládli prohru, nechali za sebou vizitku
Není to poprvé, co se to v této zemi stalo. A FIFA varovala Írán už v roce 2019, aby se podobné události neopakovaly.

Člen Íránské fotbalové federace Mehrdad Seradschi měl na Twitteru zveřejnit znepokojující zprávy od FIFA a Asijské fotbalové konfederace v souvislosti se situací.

Jedním z nejextrémnějších trestů by mohlo být úplné vyloučení Íránu z mistrovství světa. Írán si vítězstvím ve skupině zajistil místenku do Kataru.

Pokud by se tento zdánlivě šílený scénář naplnil, tak Írán by mohla nahradit země s nejvyšším koeficientem ve světovém žebříčku. A tou je právě Itálie.

Ještě nikdy v historii mistrovství světa se nestalo, aby vyloučili mužstvo, které se řádně kvalifikovalo na světový šampionát, takže by šlo o bezprecedentní krok.

Další články autora

Comments

- Komerční sdělení-PR články

Nejnovější články